Kibertámadás. Illusztráció
Kibertámadás. Illusztráció
 / Kékfény

Oroszországhoz köthető egyidejű kibertámadás ért több fontos olasz internetes oldalt, köztük a két milánói repülőtér és a külügyminisztérium honlapját, az ügyben vizsgálat indult – közölte szombaton az olasz rendőrség.

Hirdetés

A támadások elkövetőjeként a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport jelentkezett a Telegramon – tették hozzá.

A külügyminisztérium honlapján és a két repülőtéren kívül (Malpensa és Milánó-Linate) támadás érte a sienai és a torinói tömegközlekedési vállalatot is – tette hozzá Marco Valerio Cervellini, az országos rendőrség kiberbiztonsági részlegének szóvivője.

Antonio Tajani külügyminiszter a sajtónak nyilatkozva megjegyezte, hogy három napon belül ez már a harmadik hasonló támadás volt minisztériuma ellen.

Hirdetés

„A mai támadás bizonyosan orosz eredetű”

– jelentette ki.

Tajani elmondta, hogy a minisztériumon belül létrehoznak egy új osztályt, amely a kiberbűnözés elleni küzdelemmel és a mesterséges intelligenciával fog foglalkozni, valamint megerősítik a külföldi olasz nagykövetségek kibervédelmét.

Cervellini rendőségi szóvivő szerint a NoName057(16) nevű csoport már több más közintézményt és stratégiai szektort megtámadott olyan NATO-tagországokban, amelyek támogatják Ukrajnát az ellene irányuló háborúban 

- közölte a hirado.hu.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.