Munkácson 3,61 ezrelékes alkoholszinttel közlekedett egy autós. Fotó: Kárpátaljai Járőrszolgálat
Munkácson 3,61 ezrelékes alkoholszinttel közlekedett egy autós. Fotó: Kárpátaljai Járőrszolgálat
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

Munkácson 3,61‰ alkoholszintet mért a rendőrség egy VAZ vezetőjénél, aki hibás fényszóróval és szabálytalanul közlekedett. A sofőr ellen jegyzőkönyv készült ittas vezetés miatt.

Hirdetés

A Kárpátaljai Járőrszolgálat közlése szerint a rendőrök az éjszaka folyamán, Munkácson, az Ilona Zrínyi utcában megállítottak egy VAZ típusú személyautót.

A jármű bal első fényszórója nem működött. Emellett nem teljesítette a közlekedési tábla „Behajtani tilos” előírását.

Hirdetés

A rendőrök a férfival történő kommunikáció során észlelték az alkoholos befolyásoltság jeleit: erős alkoholszag, zavart beszéd és mozgáskoordinációs problémák.

A helyszínen elvégezték az alkoholszondás vizsgálatot, amely 3,61‰ érték mutatott.

A rendőrök a férfi ellen jegyzőkönyvet vettek fel az ukrán Közigazgatási Szabálysértési Törvénykönyv 130. cikkének 1. része alapján (ittas járművezetés), valamint határozatot hoztak a 122. cikk 1. része szerint (közlekedési szabályszegés).