/ Kékfény
Budapesti Rendőr-főkapitányság. Fotó: police.hu
Budapesti Rendőr-főkapitányság. Fotó: police.hu
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán számoltak be az esetről.

Hirdetés

Hihetetlen történettel vezettek meg idős nőket egy bűnbanda tagjai Budapesten.

Telefonon hívták fel őket, és azt állították, hogy a hozzátartozójuk – például a lányuk vagy a fiuk – bajba került, mert fegyvert adott fel postán. Hogy „segítsenek”, pénzt és ékszereket kértek az idősektől – írták a Budapesti Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán.

Egy újbudai hölgy például a telefonon kapott utasításoknak megfelelően a közeli parkban tette le ékszerekkel teli táskáját november 19-én, majd másnap 11 millió forintot csaltak ki tőle.

A XII. kerületben egy másik sértettől hasonló ürüggyel hárommillió forintot szereztek meg november 21-én – de ebbe a csalásba már belebuktak.

Szerencsére a XI. kerületi Rendőrkapitányság és a Vagyonvédelmi Osztály nyomozói gyorsan léptek: azonosították, majd egy órán belül elfogták a feltételezett elkövetőket - közölte a hirado.hu.

Az aznap kicsalt pénzt és az ékszereket hiánytalanul megtalálták a gyanúsítottaknál, és visszaadták a becsapott nőnek.

„A cseh és szlovák állampolgárságú férfiakat elfogtuk, őrizetbe vettük, harmadik társukat – aki a hívásokat bonyolította le – még mindig keressük.

Ne hagyja magát átverni! Ha gyanús hívást kapott, hívjon minket a 112-es segélyhívón!” 

– írták.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás