Lengyel források szerint további négy, Lengyelországban élő ukrán állampolgár lehet érintett a Varsó-Lublin vasútvonal szabotázsügyében. A rendőrség már azonosította őket, a nyomozás folytatódik.
Lengyelországban újabb fejlemények láttak napvilágot a Varsó és Lublin közötti vasútvonalon elkövetett szabotázsok ügyében. A lengyel hatóságok további négy ukrán állampolgárt gyanúsítanak az akciókban való közreműködéssel – írja az Onet nyomán az RBC-Ukrajina.
A nyomozás adatai szerint ezek az érintettek nem közvetlen végrehajtók voltak, hanem
olyan személyek, akik hosszabb ideje Lengyelországban élnek.
A portálnak nyilatkozó források szerint a lengyel nyomozók már azonosították a feltételezett bűntársakat:
mindannyian ukrán állampolgárok, és Lengyelország területén rendelkeznek állandó lakhellyel.
A rendőrség azt is tudja, kik ők és hol tartózkodnak.
A hatóságok további részleteket egyelőre nem közöltek, a nyomozás folyamatban van.
Szabotázsakció Lengyelországban
Mark Rutte NATO-főtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy meg kell várni a lengyelországi vasútvonal elleni feltételezett szabotázs vizsgálatának eredményét. Mint köztudott Donald Tusk lengyel miniszterelnök hétfőn közölte, hogy előző nap szabotázscselekmény történt a Varsó-Lublin vasútvonalon Zyczyn és Mika városok között.
A lengyel hatóságok követelni fogják, hogy Fehéroroszország vegye őrizetbe és adja ki a lengyelországi vasútrobbantás gyanúsítottjait – jelentette ki kedden Donald Tusk lengyel miniszterelnök. Tusk a szejmben felszólalva elmondta, hogy a lengyel különleges szolgálatok azonosították a lengyelországi vasútvonalat felrobbantó ukránokat. Mindketten Fehéroroszországból érkeztek Lengyelországba. Az egyik gyanúsítottat májusban ítélte el egy lembergi bíróság Ukrajnában elkövetett szabotázsért. A másik Donyec megyében született, és korábban az ügyészségen dolgozott.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke