Lengyel rendőrség. Illusztráció. Fotó: Wikimedia
Lengyel rendőrség. Illusztráció. Fotó: Wikimedia

MTI

 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

Robbanóöves merénylet tervezésével gyanúsított 18 éves férfit tartóztatott le a lengyel Belbiztonsági Ügynökség (ABW) - közölte pénteken a lengyel állami ügyészség sajtóosztálya.

Hirdetés

A Polskie Radio 24 közszolgálati hírrádió a hivatalos közleményre hivatkozva tudatta: a férfi robbanóöv készítéséhez szükséges információkat és anyagokat gyűjtött, a házkutatás során talált bizonyítékok szerint egy állami hivatal épülete elleni merényletre készült. A fiatalember tavaly muzulmán hitre tért, tevékenységét az Iszlám Állam és Oszama bin Laden al-Kaida-vezér példája ihlette.

Az ABW a gyanúsítottal kapcsolatban lévő, a merénylet terveit ismerő embereknél is tartott házkutatást.

Hirdetés

A gyanúsítottat már június 16-án őrizetbe vették a délnyugat-lengyelországi Alsó-Sziléziai vajdaság területén - idézi a PAP hírügynökség a belügyminisztériumi sajtóosztály közleményét.

Az ügyészség kezdeményezésére a bíróság jóváhagyta a terrorcselekmény előkészítő szervezett bűnözői csoportban való részvétellel gyanúsított férfi háromhónapos letartóztatását. A tettért tíz évig terjedő szabadságvesztés szabható ki.

Az ügyben folytatódik a nyomozás.


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Forrás

MTI