Kárpátalján a Técsői járás egyik háziorvosi rendelőintézetének osztályvezetőjét azzal gyanúsítják, hogy kenőpénzt követelt és kapott a II. típusú rokkantságot igazoló dokumentum meghosszabbításához szükséges igazolások kiállításáért.
Erről a Kárpátaljai Megyei Ügyészség honlapján számoltak be.
A megyei ügyészség már értesítette az ellene indult eljárásról a gyanúsított técsői járási családorvost.
Az információk szerint
az orvos pénzt kért páciensétől a II. típusú rokkantságot igazoló dokumentum meghosszabbításához szükséges igazolások kiállításáért.
A családorvos kihangsúlyozta, hogy lehetetlen 500 dollár kenőpénz nélkül kiállítani a dokumentumokat
- olvasható a bejegyzésben.
Az ügyészség tájékoztatása szerint az orvost január 17-én vették őrizetbe a munkahelyén, miközben átvette a kenőpénzt.
Akár 10 év börtönt is kaphat.
Az ügyben folyik a bíróságot megelőző nyomozás.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke