/ Kékfény
Bárkaépítés özönvíz előtt
Bárkaépítés özönvíz előtt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Kezünkben a Jövő Alapítvány négyalkalmas online tréninget szervezett a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége és a Tempus Közalapítvány támogatásával szülőknek/pedagógusoknak/nevelőknek Bárkaépítés özönvíz előtt címmel. A tréning során számos az oktatás-nevelésben gyakran előforduló kérdést vizsgáltak meg a résztvevők.

Hirdetés

Milyennek látjuk magunkat szülőként/nevelőként? Mik az erősségeink, mik a nehézségeink? Hogyan őrizhetjük meg lélekjelenlétünket a legnehezebb nevelési helyzetekben is? Hogyan tudjuk konfliktusainkat hatékonyabb és kedvesebb módon elrendezni? Ezek olyan kérdések, amelyek az oktatás/nevelés során minden pedagógus/szülő feltesz magának. Automatikus reakciók helyett a tudatos, legmegfelelőbb választ gyakorolták a gyermek/tanítvány problémás viselkedésére.

A tréningen a tudatos jelenlét állapotának elérését segítette, többek között, egy vizualizációs technika – az együtt érző reakció gyakorlatának – elsajátításával (forrás: Kim John Payne: Magunkat neveljük c. könyve). Bakonyi Zsófia mentálhigiénés szakember vezetésével a jelenlévők olyan szemléletmódot, technikát sajátíthattak el, amely az oktatás/nevelés során a gyerek érzelmeit, környezetét figyelembe véve közelíti meg a szituációt.

Minden alkalommal egy megtörtént szituációból, vagy „problémás” kapcsolatból indult a folyamat. A résztvevők a tréning során szerzett benyomásaikat megoszthatták a többiekkel, ami egy komoly közösségi élményt is adott.

Béres Attila

Címkék