Kárpátalján az elmúlt nap folyamán a határőrök két ittas szabálysértőt fedeztek fel.
Az első határsértőt a Munkácsi Határőrség emberei hőkamera segítségével találták meg az ukrán-magyar államhatár közelében.
Az ukrán férfi elmondta a határőröknek, hogy meglátogatta Magyarországon élő édesanyját,
de némi félreértés után úgy döntött, hogy azonnal visszatér Ukrajnába.
Egy másik ukrán illetőt Csapi Határőrség munkatársai vették őrizetbe.
A férfit a szlovák államhatártól 200 méterre állították meg.
A határőrök mindkét esetben illegális határátlépés és illegális határátlépési kísérlet miatt jegyzőkönyveket állítottak ki a szabálysértők ellen.
További sorsukról a bíróság dönt majd
– olvashatjuk az Ukrán Állami Határszolgálat Nyugati Régiójának Facebook-oldalán.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke