/ Kékfény
Két határsértőt fogtak el a határőrök Kárpátalján
Két határsértőt fogtak el a határőrök Kárpátalján
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kárpátalján az elmúlt nap folyamán a határőrök két ittas szabálysértőt fedeztek fel.

Hirdetés

Az első határsértőt a Munkácsi Határőrség emberei hőkamera segítségével találták meg az ukrán-magyar államhatár közelében.

Az ukrán férfi elmondta a határőröknek, hogy meglátogatta Magyarországon élő édesanyját,

de némi félreértés után úgy döntött, hogy azonnal visszatér Ukrajnába.  

Egy másik ukrán illetőt Csapi Határőrség munkatársai vették őrizetbe.

A férfit a szlovák államhatártól 200 méterre állították meg.

A határőrök mindkét esetben illegális határátlépés és illegális határátlépési kísérlet miatt jegyzőkönyveket állítottak ki a szabálysértők ellen.

További sorsukról a bíróság dönt majd

– olvashatjuk az Ukrán Állami Határszolgálat Nyugati Régiójának Facebook-oldalán.