Kárpátalján szeptember 1-jén reggel az Újkemencei (Новоселиця, Ungvári járás) osztag határőrei két afrikai férfit vettek őrizetbe, akik a zöldhatáron próbáltak bejutni a szomszédos Szlovákiába.
A migránsokat még előző este vették észre Unghuta (Гута) közelében. Azonban meglátva a rendőröket, a külföldiek elmenekültek.
A bevándorlók keresése egész éjjel tartott. A férfiak elbújtak a sűrű bokrok közé, remélve, hogy nem veszik észre őket.
Az elkövetőket csak délelőtt vették őrizetbe. Nem volt náluk semmilyen dokumentum. Egyikük Egyiptom, a másik Algéria állampolgárának nevezte magát.
A külföldiek elmondták, hogy útjuk végső célja Franciaország lett volna, ahova a jobb életkörülmények miatt akartak eljutni.
Az eset tisztázása érdekében a férfiakat a határőrségre szállították.
Ellenük több jegyzőkönyvet állítottak ki. A határsértők további sorsáról a bíróság dönt majd - olvashatjuk az Ukrán Állami Határőrszolgálat Nyugati Régiójának Facebook-oldalán.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke