Csaknem 3 millió hrivnyát csalt ki egy külföldi férfitól egy kárpátaljai lakos
Csaknem 3 millió hrivnyát csalt ki egy külföldi férfitól egy kárpátaljai lakos
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

A kárpátaljai rendőrök leleplezték azt a 41 éves beregszászi járási lakost, aki egy külföldi bizalmával visszaélve, több mint 2,8 millió hrivnyát zsarolt ki tőle.

Hirdetés

Az elkövető ellen hivatalosan is vádat emeltek.

A kárpátaljai rendőrök Ukrajna Btk. 190. cikkelyének 4. része szerinti (különösen nagy mértékű csalás elkövetése) bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt vádat emeltek egy 41 éves beregszászi járási lakos ellen.

A nyomozás során a kárpátaljai nyomozók megállapították, hogy a férfi még 2012-ben találkozott egy olasz állampolgárral, és tudomást szerezve kárpátaljai földvásárlási szándékáról, saját gazdagodási tervet dolgozott ki.

A gyanúsított kezdettől fogva jól tudta, hogy a hatályos jogszabályok alapján termőföld nem kerülhet külföldi tulajdonába. A probléma megoldásában azonban felajánlotta segítségét, és 185 ezer eurót kapott az olasz férfitól, ami akkoriban 2 042 677 hrivnyának felelt meg. Erre a kárpátaljai ígéretet tett a telek megszerzésének megkezdésére.

Hirdetés

Ezt követően, 2013-ban, a gyanúsított rávette a külföldit arra, hogy hozzon létre egy magánvállalkozást Ukrajnában, amellyel állítólag könnyebben regisztrálhat földterületet.

Ezután további 85 000 eurót, azaz hozzávetőleg 938 527 hrivnyát vett el az áldozattól.

A gyanúsított maga vezette a vállalkozást, dokumentumot készített a tulajdonos számára, amely feltünteti a földszerzési kötelezettségek teljesítésének idejét. Ugyanakkor az összes kapott pénzt elköltötte.

Összességében körülbelül 270 000 euróról van szó, ami a hivatalos NBU árfolyam szerint 2013-ban 2 981 205 hrivnyát tett ki.

A nyomozók elegendő bizonyítékot gyűjtöttek össze, és vádat emeltek a beregszászi járási lakos ellen. Az ilyen cselekményekért az elkövetőt öttől tizenkét évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti. Az ügyben még folyik a nyomozás - olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség sajtószolgálata.