Tűz ütött ki Athéntől nagyjából 20 kilométerre található sűrű erdőségben szombaton – közölte a görög tűzoltóság.
Tűzoltóhelikopterek, repülőgépek és tűzoltók százai küzdenek a lángok megfékezése érdekében.
A térségben hosszabb ideje nem volt csapadék és hetek óta 35 Celsius fokot is meghaladó hőhullám tombol.
Szombaton ráadásul heves széllökések is voltak, amelyek a füstfelhőket a görög főváros felé fújták, ahol számos kerületben lehetett érezni az égett szagot és hamut.
Az ERT közszolgálati rádió szerint az erdőtűz térségében nincsenek turisztikai létesítmények. A polgári védelem ismételten figyelmeztetett, hogy az ország központi részein a hétvégén másodfokú tűzvédelmi riasztás van érvényben.
Meteorológusok szerint az elmúlt tél volt az ország feljegyzett történek legmelegebb tele, ami kedvez további erdőtüzek keletkezésének az idén.
Görögországban rendszeresek az erdő- és bozóttüzek a nyári időszakban, és az oltást sok esetben nehezítik széllökések és a terepviszonyok is - közölte a hirado.hu.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke