Őrizetbe vették azt a drogkereskedőt, aki a bíróság elől bujkálva próbálta elkerülni a büntetést.
Most 12 évig terjedő börtönbüntetésre ítélhetik őt.
December 9-én a Kárpátaljai Megyei Rendőrség bűnügyi nyomozó osztályának tisztviselői az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) alkalmazottjaival együtt őrizetbe vették azt a bűnözőt, akit a Munkácsi Városi Kerületi Bíróság döntése alapján köröztek.
A 29 éves letartóztatottat Ukrajna Büntetőtörvénykönyvének 307. cikkelye (kábítószerek értékesítése) alapján vádolják.
A nyomozók összegyűjtötték a szükséges bizonyítékokat, a vádiratot pedig a bíróság elé továbbították.
A vádlott azonban mindent megtett a felelősségrevonás elkerülése érdekében, és nem jelent meg a bírósági tárgyalásokon.
Az operatív intézkedések során a rendőrség megtudta, hogy a bűnöző Kárpátalja megyeszékhelyén, Ungváron bujkál.
A város egyik utcáján a rendőrök őrizetbe vették a 29 éves kábítószer-kereskedőt és bíróság elé vitték, melynek döntése értelmében előzetes letartóztatásba helyezték.
A férfit akár 12 évig terjedő börtönbüntetésre ítélhetik – olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség hivatalos honlapján.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.