Kárpátalján az ungvári ukrán-szlovák ellenőrző ponton a határőrök szolgálati kutyája kábítószert szimatolt ki egy cseh állampolgárnál.
A határőrök az esetről értesítették a Nemzeti Rendőrség képviselőit.
Az eset január 4-én a késő esti órákban történt.
A cseh állampolgár a Ford márkájú autójával hazafelé tartva az ungvári ukrán-szlovák ellenőrző ponton keresztül a határ ellenőrzéshez a zöld folyosót választotta, amivel automatikusan megerősítette, hogy nem szállít tilos vagy korlátozott mennyiségű árut.
Azonban a vámosok alaposabb felülvizsgálatra továbbították a járművet, melynek során a Baddi becenevű labrador kutya az autó ajtajában lévő termékre figyelmeztetett.
Ott a vámosok 0,8 gramm súlyú szárított kendert (marihuána) fedeztek fel.
Mivel a marihuána (kannabisz) a különösen veszélyes kábítószerekhez tartozik, ezért a tisztviselők értesítették a rendőröket is.
Az ügyben még tart a vizsgálat – olvashatjuk a Kárpátaljai Vámhivatal hivatalos Facebook-oldalán.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke