/ Kékfény
Marihuánát szimatolt ki egy külföldi férfinél a szolgálati kutya Kárpátalján
Marihuánát szimatolt ki egy külföldi férfinél a szolgálati kutya Kárpátalján
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kárpátalján az ungvári ukrán-szlovák ellenőrző ponton a határőrök szolgálati kutyája kábítószert szimatolt ki egy cseh állampolgárnál.

Hirdetés

A határőrök az esetről értesítették a Nemzeti Rendőrség képviselőit.

Az eset január 4-én a késő esti órákban történt.

A cseh állampolgár a Ford márkájú autójával hazafelé tartva az ungvári ukrán-szlovák ellenőrző ponton keresztül a határ ellenőrzéshez a zöld folyosót választotta, amivel automatikusan megerősítette, hogy nem szállít tilos vagy korlátozott mennyiségű árut.

Azonban a vámosok alaposabb felülvizsgálatra továbbították a járművet, melynek során a Baddi becenevű labrador kutya az autó ajtajában lévő termékre figyelmeztetett.

Ott a vámosok 0,8 gramm súlyú szárított kendert (marihuána) fedeztek fel.

Mivel a marihuána (kannabisz) a különösen veszélyes kábítószerekhez tartozik, ezért a tisztviselők értesítették a rendőröket is.

Az ügyben még tart a vizsgálat – olvashatjuk a Kárpátaljai Vámhivatal hivatalos Facebook-oldalán.