A cég érvényes engedélyek nélkül bányászott andezitet Kárpátalján, és értékesítette a környező megyékben. Ezzel 271 millió hrivnya kárt okozott az államnak.
A Kárpátaljai Rendőrség közleménye szerint a szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően
illegális bányászatot lepleztek le Kárpátalján.
A vizsgálat szerint a cég az erre vonatkozó állami engedélyek felfüggesztése után is termelt ki andezitet a huszti járásban, majd Kárpátalja területén és a környező régiókban értékesítették azt.
Szakértői vélemény szerint 113 ezer köbmétert sikerült illegálisan kitermelni,
mellyel 271 millió hrivnya kárt okoztak az államnak.
Az ügyben folyamatban van a nyomozás - közölte a Kárpátaljai Rendőrség Kommunikációs Osztálya.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke