/ Kékfény
Vinnyica megyében szén-monoxid-mérgezés miatt meghalt négy gyermek és két felnőtt
Vinnyica megyében szén-monoxid-mérgezés miatt meghalt négy gyermek és két felnőtt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Négy gyermek és két felnőtt halt meg Vinnyica megyében. Valószínűleg szén-monoxid-mérgezés miatt.

Hirdetés

November 18-án Vinnyica megyében, valószínűleg szén-monoxid-mérgezés következtében négy gyermek és két felnőtt halt meg - írja az RBC Ukrajna hírportál az Ukrán Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) sajtószolgálata nyomán.

Emellett a mentőszolgálat a Hmelnyick megyében november 16-án történt tűzesetre is emlékeztetett.

Annak ellenére, hogy a tüzet a ház tulajdonosai a tűzoltók kiérkezése előtt eloltották, a tűzben négy 1-6 év közötti gyermek meghalt.

Ezért a DSZNSZ munkatársai a szülőkhöz fordultak és ajánlásokat tettek közzé:

  • semmilyen körülmények között ne hagyják felügyelet nélkül a gyermekeket;
  • magyarázzák el a gyerekeknek a biztonságos viselkedés alapvető szabályait;
  • figyelemmel kísérjék az elektromos hálózat állapotát és működőképességét, és ne terheljék túl azt;
  • a helyiség elhagyása esetén ne hagyják bekapcsolva az elektromos készülékeket;
  • tanúsítással rendelkező fűtőtesteket és üzemképes kemencefűtést használjanak.