Négy gyermek és két felnőtt halt meg Vinnyica megyében. Valószínűleg szén-monoxid-mérgezés miatt.
November 18-án Vinnyica megyében, valószínűleg szén-monoxid-mérgezés következtében négy gyermek és két felnőtt halt meg - írja az RBC Ukrajna hírportál az Ukrán Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) sajtószolgálata nyomán.
Emellett a mentőszolgálat a Hmelnyick megyében november 16-án történt tűzesetre is emlékeztetett.
Annak ellenére, hogy a tüzet a ház tulajdonosai a tűzoltók kiérkezése előtt eloltották, a tűzben négy 1-6 év közötti gyermek meghalt.
Ezért a DSZNSZ munkatársai a szülőkhöz fordultak és ajánlásokat tettek közzé:
- semmilyen körülmények között ne hagyják felügyelet nélkül a gyermekeket;
- magyarázzák el a gyerekeknek a biztonságos viselkedés alapvető szabályait;
- figyelemmel kísérjék az elektromos hálózat állapotát és működőképességét, és ne terheljék túl azt;
- a helyiség elhagyása esetén ne hagyják bekapcsolva az elektromos készülékeket;
- tanúsítással rendelkező fűtőtesteket és üzemképes kemencefűtést használjanak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke