Vészhelyzeti áramkimaradásokat vezettek be Ukrajna nyolc régiójában, mivel Oroszország támadásokat hajtott végre az energiatermelő és -átviteli létesítmények ellen.
Az Ukrenergo sajtószolgálata pénteken, február 7-én jelentette be, hogy nyolc ukrán megyében bevezetésre kerültek a vészhelyzeti áramkimaradások - közölte a Korrespondent.net.
Vészhelyzeti áramkimaradásokat az alábbi területeken vezettek be:
- Harkivi,
- Szumi,
- Donyecki,
- Poltavai,
- Zaporizzsjai,
- Kirovohradi,
- Dnyipropetrovszki,
- Cserkaszi (részlegesen).
Az Ukrenergo közleménye szerint elsősorban az ipari fogyasztók áramellátását korlátozzák, amennyiben ez lehetséges. A lakossági fogyasztókra vonatkozó korlátozásokat egyelőre nem alkalmazzák, kivéve az elosztóhálózatokban fellépő vészhelyzeti helyzeteket.
Az áramszolgáltatás helyreállítását azonnal megkezdik, amint az energiarendszer helyzete ezt lehetővé teszi.
Emlékeztetőül február 6-án reggel vészhelyzeti áramszünetet vezettek be Harkivi, Szumi, Donyecki, Poltavai, Zaporizzsjai, Kirovohradi, valamint részben Dnyipropetrovszki és Cserkaszi területeken.
Mint ismeretes, február 3-án és 4-én Ukrajna egyes régióiban szintén vészhelyzeti áramszüneteket vezettek be. Ezeket az orosz agresszor újabb támadásai okozták az elektromos hálózat ellen.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke