Ukrajna több régiójában február 6-án ismét áramszünetek várhatók – erről az Ukrenergo döntése alapján értesítették az energiaszolgáltatókat, közölte az Unian.
A DTEK vállalat közlése szerint Dnyipropetrovszk és Donyeck megyében rendkívüli áramszüneteket vezetnek be.
"Az Ukrenergo utasítása alapján Dnyipropetrovszk és Donyeck megyékben vészhelyzeti áramszüneteket alkalmazunk"
– áll a közleményben.
A Kirovográdi régióban is korlátozások lesznek.
A Kirovohradoblenergo is figyelmeztette a lakosokat a fogyasztás korlátozására.
2025.02.06-án 9:17-től az Ukrenergo utasítása alapján életbe lépett az áramszünetek vészhelyzeti ütemterve – áll a közleményben.
A szolgáltatók figyelmeztettek, hogy ha egyszerre lép életbe a vészhelyzeti áramszüneti ütemterv és a tervezett áramszüneti ütemterv, akkor az áramszünetek időtartama megnövekedhet.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke