Miközben Ukrajna helyreállítja a megsérült energetikai infrastruktúráját, párhuzamosan egy új, ellenállóbb, decentralizált és környezetbarátabb modellt épít fel, az úgynevezett „energiacellák” elvére alapozva. Erről Denisz Smihal, Ukrajna első miniszterelnök-helyettese és energiaügyi minisztere beszélt az Architecture of Security Fórumon tartott online felszólalásában.
Feladatunk egy olyan rendszer kiépítése, amelyet nehezebb elpusztítani, és könnyebb helyreállítani. Ukrajna számára ez az energetikai reziliencia négy szintjét jelenti: az állam, a régiók, a közösségek és az üzleti szféra szintjét. Minden szintnek megvan a maga felelőssége és saját eszközkészlete az energiabiztonság garantálásához
– idézte Smihal szavait az Ukrinform nyomán az index.hu.
Hangsúlyozta, hogy a védelmet magába a rendszerbe és annak irányításába kell beépíteni. Ez magában foglalja a fizikai védelmet, a légvédelmi rendszereket, a kiberbiztonságot, a redundanciát, a moduláris berendezéseket és a gyors javítási képességet.
Smihal emellett kiemelte, hogy a helyreállítás sebessége mára kulcsmutató lett. Emiatt Ukrajna már most tartalékokat halmoz fel az energiarendszer kritikus elemeiből a következő téli szezonra készülve. Hozzátette, hogy Ukrajna „regionális energiaközponttá kíván válni az európai energiafolyosók kereszteződésében, aktív szerepet játszva Európa energiabiztonsági kihívásainak kezelésében”.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke