Az első fél évben az Ukrhazvidobuvannya ukrán állami vállalat 8,8 százalékkal termelt ki több gázt, mint az előző év azonos időszakában, ami új rekordnak számít - közölte a cég kedden.
A közlemény szerint a társaság 2024 első felében 6,913 milliárd köbméter gázt termelt ki. "A Naftohaz cégcsoporthoz tartozó gázkitermelő vállalat 41 új kutat helyezett üzembe, ebből 14 nagyhozamút. Ez utóbbiakból a napi kitermelés meghaladja a 400 ezer köbmétert" - mondta el Szerhij Lahno, a vállalat vezérigazgatója. Megjegyezte, hogy a vállalat a régi, de korszerűsített kutakból is jó gáztermelést ért el.
Az Ukrajinszka Pravda hírportál adatai szerint a gázkitermelő vállalat 9,85 milliárd hrivnyát (több mint 92 milliárd forintot) fizetett be az ország költségvetésébe az év elejétől májusig elért eredményei alapján.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI