/ Gazdaság
Áramszolgáltatás. Illusztráció
Áramszolgáltatás. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az ukrán közműfogyasztók szövetségének elnöke, Oleh Popenko Facebook-oldalán jelentette be, hogy 2026-ban jelentősen emelkednek az áramárak Ukrajnában.

Hirdetés

A tervek szerint már ezen a pénteken jóváhagyja az energetikai és közműszabályozási bizottság (NKREKU) az új tarifákat: az áramátvitel díja 785,39 hrivnya/MWh-ra emelkedik (+14,4 százalék), a rendszerirányítási díj pedig 110,03 hrivnya/MWh-ra (+11 százalék).

Popenko szerint ez közvetlenül minden kiadásra kihat majd, az élelmiszerektől a bérleti díjakig.

A drágulást az Ukrenergo vezetésének munkájával hozta összefüggésbe, amely 2024-ben 36 milliárd hrivnya veszteséget termelt, és ezt még hosszú ideig a fogyasztóknak kell fizetniük.

Hozzátette, hogy a kormány nem lát más megoldást, és a felügyelőbizottság egyelőre nem tervez rendszerszintű változtatásokat - közölte az index.hu.

Forrás