/ Gazdaság
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Szombaton, január 17-én Ukrajna valamennyi megyéjében életbe lépnek az óránkénti áramszünetek.

Hirdetés

Erről az RBC-Ukrajina számolt be az Ukrenerho Telegram-csatornáján megjelent közleményére hivatkozva.

A tájékoztatás szerint a lakossági fogyasztók esetében egész nap óránkénti lekapcsolási ütemtervek lesznek érvényben, míg az ipari felhasználóknál teljesítménykorlátozási grafikonokat alkalmaznak.

Az energiaszolgáltató emlékeztetett: 

az intézkedések oka az Oroszország által végrehajtott, energialétesítményeket célzó, nagyszabású kombinált támadások következményei. 

Hangsúlyozták azt is, hogy az energiarendszer helyzete változhat, ezért a lekapcsolások időpontjáról és mértékéről az áramszolgáltatók, illetve a DTEK hivatalos felületein lehet naprakész információhoz jutni.

Az Ukrenerho arra kérte a lakosságot, hogy a szolgáltatás visszatérésekor takarékosan használják az elektromos energiát.

Orosz támadások Ukrajna energetikai rendszere ellen

Az utóbbi időszakban Oroszország fokozta az ukrán energetikai infrastruktúra elleni csapásokat. A súlyos helyzet miatt január 14-én rendkívüli helyzetet hirdettek az energetikai ágazatban. Az Ukrán Energiaügyi Minisztérium adatai szerint a legnehezebb helyzet továbbra is a fővárosi régióban, valamint Odesza megyében tapasztalható.

Január 16-án Kijevben vészhelyzeti áramszünetek voltak érvényben, egyes fogyasztóknál pedig közel egy hete nincs hőszolgáltatás. A Yasno vezérigazgatója szerint a helyzet javulásáig még néhány hétig ki kell tartani; a fagyok enyhülésével várhatóan könnyebb lesz az energiaellátás stabilizálása. 

Hirdetés

Az energetikusok közlése alapján január 16-a reggelére Kijevben minden társasházat visszakapcsoltak az áramhálózatra, jelenleg csak elszórt helyi meghibásodások vannak, a javítások pedig folyamatosan zajlanak.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek