Vlagyimir Putyin, Oroszország elnöke
Vlagyimir Putyin, Oroszország elnöke
 / Gazdaság
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Regnálása legnehezebb időszakát éli meg Vlagyimir Putyin, mivel a gazdasági válság egyre nagyobb Oroszországban – írja elemzésében a The Telegraph.

Hirdetés

A brit lap szerint a nyári offenzíva kudarcot vallott, mivel az oroszok naponta 800 katonát veszítettek előrelépés nélkül. Hozzáteszik, az olajfinomítók elleni támadások megbénították az orosz energiaszektor jelentős részét. Az orosz sajtóhírek szerint az ország jelentősebb olajfeldolgozói kapacitásának 38 százaléka van üzemen kívül.

Andrij Zagorodnyuk volt ukrán védelmi miniszter szerint Oroszország nem tudja megvédeni az üzemeit, eleinte nem hitték volna, hogy Ukrajna a fronttól távoliakat is beveszi. Az írásban megemlítik, hogy Moszkva több országból importál olajat, valamint a termelés napi 9 millió hordóra esett vissza. Ha ez a tendencia folytatódik, az a költségvetés összeomlásához vezethet.

A frontvonalon azonban nem panaszkodhatnak a kapacitás hiányára az oroszok,

Hirdetés

elemzők szerint Vlagyimir Putyin a vereség elkerülése érdekében a konfliktus eszkalálódására törekedhet.

Utóbbitól akár Moldova és Észtország is tarthat, egy másik veszélyforrás egy esetleges orosz–kínai paktum lehet – összegzett az Unian - közölte az index.hu.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Forrás