/ Gazdaság
Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő
Morawiecki: a NATO-nak Ukrajna további támogatásával kell válaszolnia az orosz mozgósításra
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Varsó 2023-tól kezdve a bruttó hazai termék (GDP) négy százalékát költi majd a hadseregre – mondta Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő újságíróknak, közölte a hirado.hu.

Hirdetés

Hozzátette:

Lengyelország fegyverkezése még gyorsabban halad, olyannyira, hogy valószínűleg az összes NATO-tagországot tekintve a közép-európai államban a legintenzívebb a katonai kiadások növekedése.


Közben rekordot döntött a hadseregbe jelentkezők száma is Lengyelországban. Mariusz Blaszczak védelmi miniszter vasárnap elmondta, 

a háború kitörése óta egyre többen jelentkeznek katonai szolgálatra, 2022-ben közel 14 ezer fővel bővült a hivatásosok száma, így összesen 164 ezer katonával számolhat Varsó, 

amihez még 36 ezer tartalékos is jön még.

Címkék

Forrás