Leállt az orosz gázszállítás Bulgárián keresztül Szerbiába és Magyarországra hétfőn hajnalban csőtörés miatt – közölte a bolgár gázhálózat-üzemeltető Bulgartransgaz-ra hivatkozva az MTI.
A cég közleménye szerint a vezeték az északnyugat-bulgáriai Vetrino település közelében tört el. Bulgária továbbítja gázvezeték-hálózatán keresztül az orosz földgázt Szerbiába és Magyarországra.
A Bulgartransgaz beszámolója szerint hajnali 2 órakor tört el a vezeték, ami miatt Románia felé is leállt a gáztovábbítás,
ami azonban részben már újraindult reggel 7 órakor.
A meghibásodás csak anyagi kárt okozott, és a bolgár gázhálózat-üzemeltető nagy erőkkel folytatja a hiba elhárítását.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI