Az ukrán fegyvergyártás 35-szörösére nőtt a teljes körű háború kezdete óta, de Ukrajna ennek a számnak a növelését tervezi – jelentette ki szombaton Denisz Smihal védelmi miniszter a Telegram-csatornáján, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Smihal, miután kinevezték a Védelmi Minisztérium élére, találkozott Herman Szmetanyin volt stratégiai iparágakért felelős miniszterrel és a Stratégiai Ipari Minisztérium csapatával. „Megköszöntem neki a Stratégiai Ipari Minisztérium élén végzett munkáját. A teljes körű háború kezdete óta jelentősen – 35-szörösére – növeltük a termelést. Megvan a potenciálunk a mutató növelésére” – jegyezte meg.
A védelmi miniszter szerint az ukrán fegyverek részesedése a fronton 40%, de Ukrajna az 50%-os határ elérését tervezi.
Ezt a feladatot tűzte ki maga elé Volodimir Zelenszkij elnök. Ez a drónok, páncélozott járművek és lőszer gyártásáról szól, amire az ukrán katonáknak szükségük van. Ezenkívül találkozott Mihajlo Fedorov miniszterelnök-helyettessel, digitális átalakításért felelős miniszterrel. A megbeszélés középpontjában az elfogó drónok gyártása állt.
„Szó esett a fegyvergyártásról és az új megoldások bevezetéséről is, amelyek megváltoztathatják a fronton uralkodó helyzetet. Dolgozunk a drónok átadásának és leszerelésének deregulációján, hogy a hadsereg felesleges bürokrácia nélkül kapja meg, amire szüksége van”
– jegyezte meg Denisz Smihal - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke