MTI

 / Sport

A Ferencváros 2-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a Bayer Leverkusen vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Hirdetés

A hazaiak a 10. percben szereztek vezetést Kerem Demirbay átlövésével. A magyar bajnok méltó ellenfele volt az esélyesebb riválisnak, volt lehetősége az egyenlítésre, de Kristoffer Zachariassen emelése a keresztlécen csattant. A végeredményt a Burkina Fasó-i Edmond Tapsoba fejese állította be a 86. percben.

A visszavágót jövő csütörtökön a Puskás Arénában rendezik, amely egyúttal a május 31-i finálé helyszíne is lesz.

Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés:
Bayer Leverkusen (német)-Ferencváros 2-0 (1-0)
----------------------------------------------
Leverkusen, BayArena, 24 ezer néző, v.: Davide Massa (olasz)
   gólszerzők: Demirbay (10.), Tapsoba (86.)
   sárga lap: Demirbay (38.), Wirtz (76.), Kossounou (83.), illetve Marquinhos (45.), Zachariassen (49.), Botka (76.), Civic (93.)

Hirdetés

Bayer Leverkusen:
   -----------------
Hradecky - Kossounou, Tapsoba, Tah, Hincapie - Frimpong, Amiri, Demirbay - Diaby (Hlozek, 71.), Azmun (Adli, 60.), Wirtz (Schick, 89.)

   Ferencváros:
   ------------
Dibusz - Botka (Wingo, 87.), Knoester, Abena, Civic - Vécsei, Esiti - Traoré (Frederiksen, 87.), Zachariassen, Marquinhos (Gojak, 78.) - R. Mmaee

   I. félidő:
   ----------
   10. perc: Demirbayt nem támadták meg a ferencvárosi védők a 16-os előterében, így a német középpályás 17 méterről a keresztléc alá bombázott (1-0).

   II. félidő:
   -----------
   86. perc: Hlozek közel 30 méteres szabadrúgásból a jobb kapufát találta el, a kipattanót pedig Tapsoba 12 méterről fejelte a Dibusz vétődése miatt üresen maradt kapuba (2-0).

A találkozót megelőzően az okozott izgalmat, hogy a különvonattal érkező vendégszurkolók megérkeznek-e a kezdésre a stadionba, de végül a német hatóságok több mint másfél óráig elhúzódó ellenőrzése ellenére 18 órára már megtelt a magyar drukkerek számára fenntartott szektor, amelyet a csapatok kivonulásakor lufikkal zöld-fehérbe borítottak a ferencvárosiak.

A német csapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de a zöld-fehérek megszállták a saját térfelüket, így a hazaiak eleinte csak keresték, de nem találták a felállt védekezés ellenszerét, viszont ellentámadásra nem futotta a Ferencváros erejéből. Alig tíz perc telt el, amikor Demirbay átlövésből mégis vezetést szerzett a gyógyszergyáriaknak. A találat annyit változtatott a játék képén, hogy a magyar bajnok jobban meg tudta tartani a labdát, így az első magyar kapura lövésre negyedórát kellett várni, de Vécsei próbálkozása jócskán kapu fölé szállt. A 20. perctől ismét fokozta a nyomást a Bajnokok Ligájából átkerült rivális, de veszélyes beadásai nem értek célt. 

Ezzel szemben a Ferencváros egy mintaszerű ellenakció végén majdnem egyenlített: Vécsei mesteri pörgetéssel ugratta ki Zachariassent, akinek az emelése a keresztlécet találta el. Ezt követően Botka lövése is óvatosságra intette a német együttest, így egy ideig kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség, de a szünet előtti percekben ismét rákapcsoltak a németek, az előnyüket viszont nem tudták növelni.

A térfélcserét követően jobban kezdett a magyar bajnok, letámadással is próbálkozott, aminek volt eredménye, azonban Traoré nagy helyzetben csúnyán fölé lőtt. A kezdeti rohamok után ismét kiegyenlített volt a játék, de Esiti eladott labdája majdnem megbosszulta magát, Diaby lövése nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot. 

Összességében az FTC sokkal bátrabban futballozott, mint az első félidőben, ennek nyomán ígéretesebb támadásokat vezetett, igazán nagy ziccere az utolsó kulcspasszok sikertelensége miatt nem akadt. A Leverkusen ebben a periódusban egyáltalán nem tudott állandó nyomást gyakorolni Dibusz kapujára, ennek ellenére sikerült kétgólosra hizlalnia az előnyét, mert a hajrában egy szabadrúgás utáni kipattanóból újra a piros-feketék voltak eredményesek. Ami szintén rossz hír az amúgy is sérülésektől tizedelt Ferencváros számára, hogy Botka sárga lapok miatt eltiltott lesz a második felvonáson.

Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.