Az ukrán sofőrök két személygépkocsival négy illegális migránst juttattak Ausztriába - közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a Police.hu oldalon.
Németjárfalun, az osztrák-magyar határnál ellenőriztek az egyenruhások 2022. május 29-én 8 óra 18 perckor két lengyel honosságú személygépkocsit, amelyekkel
a 23, illetve 22 éves ukrán sofőrök illegális módon négy külföldi személyt juttattak Ausztria területére.
A három afgán, és egy pakisztáni állampolgárságú illegális migránst az osztrák hatóságok Ausztriában, a magyar határ közelében intézkedés alá vonták.
A mosonmagyaróvári járőrök a két gépjárművezetőt elfogták, és a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították.
A sofőrökkel szemben a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság embercsempészés bűntettének gyanúja miatt eljárást indít.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI