A szabolcsi nyomozók gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették a külföldi férfit.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztálya embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával kihallgatta, és őrizetbe vett egy 48 éves ukrán állampolgárt - írja a police.hu.
A férfit a Csengeri Határrendészeti Kirendeltség munkatársai 2022. augusztus 13-án Komlódtótfalu külterületén fogták el
miközben négy illegális migránst szállított gépkocsijában.
A gyanú szerint a férfi anyagi haszonszerzés érdekében segítette volna Nyugat-Európába jutni a vietnámi állampolgárokat. A szabolcsi nyomozók előterjesztést tettek a gyanúsított letartóztatásának indítványozására.
A külföldieket, akik az eljárás adatai szerint illegálisan lépték át az országhatárt,
a csengersimai közúti határátkelőhelyen átadták a román határőrizeti szerv képviselőinek.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke