/ Kékfény
Ukrán embercsempészt vettek őrizetbe
Ukrán embercsempészt vettek őrizetbe
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A szabolcsi nyomozók gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették a külföldi férfit.

Hirdetés

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztálya embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával kihallgatta, és őrizetbe vett egy 48 éves ukrán állampolgárt - írja a police.hu.

A férfit a Csengeri Határrendészeti Kirendeltség munkatársai 2022. augusztus 13-án Komlódtótfalu külterületén fogták el

miközben négy illegális migránst szállított gépkocsijában.

A gyanú szerint a férfi anyagi haszonszerzés érdekében segítette volna Nyugat-Európába jutni a vietnámi állampolgárokat. A szabolcsi nyomozók előterjesztést tettek a gyanúsított letartóztatásának indítványozására.

A külföldieket, akik az eljárás adatai szerint illegálisan lépték át az országhatárt,

a csengersimai közúti határátkelőhelyen átadták a román határőrizeti szerv képviselőinek.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Forrás