Az Orosz Föderáció a Krím-félszigeten és Donbászon rendezett Állami Duma választása miatt nincs értelme megszakítani a diplomáciai kapcsolatokat Oroszországgal - közölte az ukrán külügyminisztérium.
Ukrajna nem lát okot arra, hogy felfüggessze diplomáciai kapcsolatait Oroszországgal
az Orosz Föderáció Állami Duma úgynevezett választása miatt, amelyet az annektált Krímen és Donbászon tartottak
- jelentette ki Dmitro Kuleba külügyminiszter szeptember 22 -én, szerdán, írja a Korrespondent.net.
A miniszter szerint Ukrajnának nincs értelme ma megszakítani a diplomáciai kapcsolatokat Oroszországgal, hiszen a vonatkozó kérdést még 2014 -ben kellett volna felvetni.
"A diplomáciai kapcsolatokat 2014-ben meg kellett volna szakítani. Most valami katasztrofális dolognak kell történnie, hogy visszatérjünk ehhez a kérdéshez. Mert a diplomáciai kapcsolatok megszakítása a büntetés legfelsőbb foka" - mondta Kuleba.
Hozzátette: még nem lesz haszon abból, ha megszakítják a diplomáciai kapcsolatokat Oroszországgal.
"Értem, hogy ez egy szép szlogen, de nincs haszna. Amúgy gyakorlatilag nincs kapcsolatunk, és egyszerűen megszakítani őket nem ésszerű lépés" - tette hozzá a külügyi tárcavezető.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke