/ Kékfény
NAV: húszmillió forintot érő dohányt foglaltak le Nyíregyházán
NAV: húszmillió forintot érő dohányt foglaltak le Nyíregyházán
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 353 kilogramm vágott és 440 kilogramm szárított leveles dohányt foglaltak le Nyíregyházán - közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Hirdetés

Azt írták: a pénzügyőrök a rendőrökkel három nyíregyházi ingatlant ellenőriztek.

Az épületekben és az udvaron lévő járművekben, szemeteszsákokban, félkilós kiszerelésben fogyasztásra előkészített vágott, illetve szárított leveles dohányt, valamint ezek aprítására, csomagolására és mérésére alkalmas eszközöket találtak.

A csaknem húszmillió forint értékű árut és a feldolgozásukhoz szükséges berendezéseket lefoglalták,

és a tulajdonosok ellen költségvetési csalás elkövetése miatt feljelentést tettek.

Jelezték a közleményben azt is, hogy a 793 kilogrammnyi dohányból mintegy 40 ezer doboz cigarettát állíthattak volna elő.

Forrás

MTI