MTI

Őrizetbe vették szerdán Moszkvában Marina Rakovát, a Szberbank egyik alelnökét, volt közoktatási miniszterhelyettest, aki ellen a múlt héten különösen nagy kárt okozó csalás címén adott ki körözést az orosz belügyminisztérium.

A TASZSZ úgy értesült, hogy Rakova maga jelentkezett a rendőrségen. Az Interfax hírügyügynökség közölte, hogy a Szberbank még hétfőn elbocsátotta őt - írja az MTI.

Rakova 2020 óta volt a bank digitális oktatási platformjaiért felelős alelnöke.

A vád szerint Rakova 2019-ben miniszterhelyettesként jogellenesen rendelkezett az Új Típusú Oktatásfejlesztési Alapnak nyújtandó állami támogatásról. Makszim Inkint, az alap volt vezérigazgatóját és volt helyettesét, Jevgenyij Zakot csütörtökön őrizetbe vették.

Az orosz belügyminiszter szerint a vádlottak több mint 50 millió rubelt (jelenlegi árfolyamon csaknem 215 millió forintot) tulajdonítottak el.

A TASZSZ korábban azt írta, hogy Rakova Ukrajnába szökött.

A Szberbank Oroszország és Kelet-Európa legnagyobb bankja.


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.