/ Kékfény
2 millió hrivnyát csaltak ki külföldi munkáért Ukrajnában
2 millió hrivnyát csaltak ki külföldi munkáért Ukrajnában
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában, Vinnyica megyében öt bűnelkövető több mint 2 millió hrivnyát csalt ki az állampolgároktól azzal az ürüggyel, hogy külföldön találnak nekik munkát.

Hirdetés

„A nyomozók hivatalosan is vádat emeltek a bűnözői csoport szervezője ellen.

Bűnbandája több mint 2 millió hrivnyát sikkasztott el az állampolgároktól” – írja a Golos.ua internetes kiadvány a Nemzeti Rendőrségre hivatkozva.

A gyanúsítottak a Közel-Keleten és az Európai Unióban jól fizetett külföldi munkáról szóló hirdetéseket ragasztottak ki.  

A csalók azt is megígérték, hogy segítenek az ország elhagyásában és a határátlépéshez szükséges összes dokumentum elkészítésében.

Összesen 69, Ukrajna különböző régióinak lakói szenvedtek a bűnözők cselekedeteitől.  

Mindegyikük 700 eurót fizetett a csalóknak.

A bűnözők által megszerzett teljes összeg több mint 2 millió hrivnya.

A 30-50 év közötti három nőből és két férfiból álló bűnözői csoport tagjai ellen csalás és okmányhamisítás miatt indítottak büntetőeljárást.   

A gyanúsítottakat akár 12 évig terjedő börtönbüntetésre ítélhetik.