Az Artemis II űrrepülésével csaknem 54 év után jutott ember ismét a Hold közelébe.
Hirdetés
A NASA friss felvételeket közölt, amelyeket az Artemis–2 misszió űrhajósai készítettek a Hold sötét oldaláról.
Az Artemis–2 legénysége épp történelmet ír, hiszen magyarországi idő szerint hétfő este minden eddiginél távolabb kerültek a Földtől.
Az Artemis–2-küldetés űrhajósai rekordot döntöttek: elérték a Hold túlsó oldalát.
A 10 napra tervezett út során az Orion űregység megkerüli a Holdat, amelyről felvételeket készít.