Az ungvári rendőrök őrizetbe vettek egy férfit, aki erőszakosan viselkedett egy katonanővel szemben
Április 14-én a területvédelmi egységben szolgálatot teljesítő 27 éves katonanő fordult a rendőrséghez.
A lány elmondta, hogy az I. Franko utcában összetűzésbe került egy agresszíven viselkedő és testi erőszakkal fenyegetőző férfival.
Elmondása szerint a férfi lökdösődött, kiabált és provokatívan beszélt háborúról.
A rendőrök őrizetbe vettek egy 39 éves ungvári lakost és ideiglenes fogdába helyezték - közölte az ungvári rendőrkapitányság.
Az ungvári rendőrség nyomozói Ukrajna Büntető Törvénykönyve 435-1. cikkének 1. része (Katona becsületének és méltóságának megsértése, katona fenyegetése) alapján indítottak büntetőeljárást. A férfi szabadlábon védekezhet.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke