/ Kékfény

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) munkatársai elfogták egy olyan csoport tagjait, akik az interneten az ukrán hatalom megdöntésére hívták fel a lakosságot.

Az információk szerint a leleplezett csoport tagjai hatalomátvételre készültek, valamint az ország határainak megváltoztatására szólították fel az internetfelhasználókat.

A csoport tevékenysége Donyecktől Kárpátaljig terjedt, a tagok több tucat hamis fiókot használtak fel eszméik terjesztése érdekében.

Az SZBU munkatársai megtudták, hogy a gyanúsítottak a tartalmakat orosz propagandaoldalakról tettek közzé, és többek között olyan hálózatokon terjesztették, amelyeket Ukrajnában betiltottakat.

A csoport tevékenységét az orosz különleges szolgálatok képviselői koordinálták. Így próbálták megdönteni a belpolitikai helyzetet.

Az elkövetők otthonában tartott házkutatások során a rendőrök számítógépes berendezéseket, elektronikus adathordozókat és kommunikációs eszközöket találtak bűncselekményre utaló bizonyítékokkal.

Kárpátalján az SZBU munkatársai elfogták a csoport több tagját.

Az intézkedések során fény derült arra, hogy két helyi lakos szervezte a régiónkban zajló illegális tevékenységet: feljebbvalóik utasítására Ukrajna határainak megváltoztatását szorgalmazták.

Az SZBU munkatársai nyelvészeti vizsgálatot kezdeményezett, mely megerősítette a bűncselekményt.

A gyanúsítottak ellen Ukrajna Büntetőtörvénykönyvének 110. cikkelye (Ukrajna területi integritásának és sérthetetlenségének megsértése) keretében indított büntetőeljáráson belül vádat emeltek.

Jelenleg folynak az intézkedések, hogy a bűncselekményekben érintett valamennyi személyt bíróság elé állítsák - jelentette az Ukrán Biztonsági Szolgálat sajtóosztálya.


Címlapról ajánljuk

Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.