MTI

Csehország eddig több mint 3,7 milliárd korona (60 milliárd forint) értékben küldött katonai és humanitárius segélyt Ukrajnának - közölte Petr Cech védelmi miniszterhelyettes a képviselőház védelmi bizottságának csütörtöki ülésén.

"Ágyúkhoz való lőszert, kézifegyvereket, egészségügyi anyagot és légvédelmi eszközöket küldtünk Ukrajnának" - jelentette ki a miniszterhelyettes, írja az MTI.

"A hadianyag többsége szovjet gyártmányú volt, minek következtében biztosak lehetünk abban, hogy az ukránok tudják kezelni.

Csehország nagyságára való tekintettel igen jelentős segítséget ad Ukrajnának" - szögezte le Petr Cech.

Az ellenzéki pártok képviselői bírálták, hogy a kormányzat szerintük "túl bizalmasan" kezeli az Ukrajnának nyújtott katonai segítséget, és még őket sem hajlandó pontosabban tájékoztatja róla. "Háború van, érzékeny adatokról van szó. Nem lehetnek nyilvánosak" - hangsúlyozta a miniszterhelyettes.

Petr Fiala miniszterelnök a csütörtök délutáni parlamenti interpellációk során sem kívánt részletekbe bocsátkozni. Egy ellenzéki képviselő kérdésére csak annyit pontosított,

hogy a humanitárius segély értéke 130 millió korona (2,16 milliárd forint).

A kormányfő felszólalásában megerősítette, hogy Csehország segítségnyújtása Ukrajnának folytatódni fog.


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.