„Nem vagyok optimista”: Danilov úgy véli, hogy Oroszország Ukrajna elleni háborúja hosszú lesz
„Nem vagyok optimista”: Danilov úgy véli, hogy Oroszország Ukrajna elleni háborúja hosszú lesz
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Olekszij Danilov szerint Oroszország Ukrajna elleni háborúja hosszú lesz, és a vége az ukrán katonákon és a nyugati partnereken múlik.

Hirdetés

A Suspilne szerint Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára (RNBO) egy interjúban azt mondta, hogy Ukrajna már 30 éve háborúzik, Oroszország soha nem akarta békén hagyni Ukrajnát.

 "Még Jelcin is, amikor a Krímen volt, azt mondta, hogy ez nem pontosan a mi területünk"

- mondta Danilov.

A Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára nem hiszi, hogy az orosz agresszió forró szakasza véget ér májusban.

"Ez egy hosszú háború lesz, és területünkön fog folytatódni"

- hangsúlyozta.

Danilov szerint a háború vége sok tényezőtől függ, többek között az ukrán hadseregtől és partnereinktől is.