Olekszij Danilov szerint Oroszország Ukrajna elleni háborúja hosszú lesz, és a vége az ukrán katonákon és a nyugati partnereken múlik.
A Suspilne szerint Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára (RNBO) egy interjúban azt mondta, hogy Ukrajna már 30 éve háborúzik, Oroszország soha nem akarta békén hagyni Ukrajnát.
"Még Jelcin is, amikor a Krímen volt, azt mondta, hogy ez nem pontosan a mi területünk"
- mondta Danilov.
A Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára nem hiszi, hogy az orosz agresszió forró szakasza véget ér májusban.
"Ez egy hosszú háború lesz, és területünkön fog folytatódni"
- hangsúlyozta.
Danilov szerint a háború vége sok tényezőtől függ, többek között az ukrán hadseregtől és partnereinktől is.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke