/ Gazdaság

Az ukrán energiaügyi miniszter felszólította a fogyasztókat, hogy azokon a helyeken, ahol nem folyik aktív harc, fizessenek az áramfogyasztásért.

Az Unian.net közlése szerint Herman Haluscsenko, ukrán energiaügyi miniszter felszólította a fogyasztókat, hogy fizessenek az áramért azokban a régiókban, ahol nincsenek harcok,

és ezáltal Ukrajnában tartsák fenn a pozitív fizetési mérleget.

Elmondása szerint a háború miatt csökkent a fogyasztás és sok gyár leállt.

Ugyanakkor az elfogyasztott villamos energiáért befolyt összegek jelentősen visszaestek.

„Fontos, hogy azok a régiók, ahol nincsenek harci cselekmények, fizessék be a maximumot, ha van ilyen lehetőségük” – hangsúlyozta a miniszter.

Felidézte, hogy a háború kitörésével a kormány úgy döntött, megtiltja a fogyasztók áram- és gázszolgáltatásról való leválasztását. De előfordulhat, hogy egyes fogyasztók visszaélnek ezzel, és nem fizetnek. Tudják, hogy nem fogják őket lekapcsolni.

"Ezért kérem: ha lehetősége van fizikailag fizetni, akkor tegye meg. Ezzel támogatni fogja azokat a régiókat, ahol valóban dúlnak a harcok, és akiknek valóban nincs lehetőségük fizetni"

- mondta Haluscsenk.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.

Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.

Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.

A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.

Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).

Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.