A közüzemi díjak nem emelkednek, de egyeseknek többet kell fizetniük
A közüzemi díjak nem emelkednek, de egyeseknek többet kell fizetniük
 / Gazdaság

A 2022-es fűtési szezon Ukrajnában rendkívül nehéz lesz, de a közüzemi díjak nem emelkednek. Egyes közösségekben azonban egyeseknek többet kell majd fizetni.

Hirdetés

Az RBC-Ukraine Olekszij Csernisov közösség- és területfejlesztési miniszterre hivatkozva közölte, hogy a 2022-es fűtési szezon Ukrajnában rendkívül nehéz lesz, de a közüzemi díjak nem emelkednek.

Egyes közösségekben azonban többet kell fizetnie.

"Közeleg a tél, és történelmünkben ez rendkívül nehéz időszak lesz. A fűtési szezon időben elkezdődik, a tarifák nem emelkednek, stabilak lesznek" - mondta a miniszter.

Hozzátette azonban, hogy amikor fix tarifákról van szó, akkor a központi fűtésre és a melegvíz-szolgáltatásra gondolnak. Ezek a tarifák a gáz ára ellenére sem változnak.

"Ami az egyedi fűtés helyzetét illeti, valójában helyenként emelkedni fognak az árak" - tette hozzá a miniszter.

Kiemelte, hogy az önkormányzatokkal, a közösségekkel azon dolgoznak, hogy az ukránokat ne hagyják magukra ezzel a problémával

Amikor a fűtési szezonra való felkészülésről beszélünk, akkor nekünk a központi fűtésről és a melegvíz-ellátásról kell gondoskodnunk – hangsúlyozta Csernisov.