2022-ben nem lesz külső független tesztelés (ZNO) a felvételizők számára.
Az Unian.net Szerhij Skarlet oktatási és tudományos miniszterre hivatkozva közölte, hogy nem lesznek vizsgák az egyetemeken, hogy megakadályozzák a korrupció bármilyen megnyilvánulását.
A miniszter erről egy TV műsorban beszélt.
A miniszter közlése szerint ZNO-hoz hasonló megmérettetés lesz, de gyerekek részvétele nélkül.
Így minden átlátható lesz, mert a számítógép nem vesz részt semmilyen korrupciós műveletben.
"Tegyük meg ezt 2022-ben anélkül, hogy stresszt okoznánk a gyermeknek, a ZNO-mechanizmus használata nélkül" – mondta Skarlet.
Mint a miniszter megjegyezte, a vonatkozó törvényjavaslatot a Verhovna Rada elé terjesztették, és reményét fejezte ki, hogy a közeljövőben elfogadják.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke