Volodimir Zelenszkij elnök hétfőn kitüntette a Krími Platform csúcstalálkozó több magas rangú – államelnök és miniszterelnök – résztvevőjét, de Áder Jánosnak, a Magyar Köztársaság elnökének, az eddigi sajtójelentésekből ítélve, nem jutott hivatalos ukrán elismerés.
Az rbc.ua hírportál a grúz kormány sajtószolgálatára (gov.ge) hivatkozva azt írta,
Zelenszkij az Érdemeiért kitüntetés első fokozatát nyújtotta át Iraklij Garibasvili grúz miniszterelnöknek a Krími Platform csúcstalálkozó keretében
- közli a Karpat.in.ua.
Az elnök ugyancsak kitüntette Charles Mihelt, az Európa Tanács elnökét, Valdis Dombrovskist, az Európai Bizottság alelnökét, valamint Lettország, Litvánia, Lengyelország, Szlovákia, Finnország és Észtország elnökeit, valamint Románia, Szlovákia és Horvátország miniszterelnökeit – olvasható a grúz közleményben.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke