Ukrajnában, Ternopil megyében egy 9 hónapos csecsemőnél diagnosztizálták a koronavírus delta törzsét.
A megyében további két gyermek is megfertőződött ezzel a törzzsel.
A gyermekek a kórház fertőző osztályán vannak - írja a Korrespondent.net hírportál a helyi sajtó nyomán.
Kremenecben egy anya kórházba került 9 hónapos kisbabájával.
"Ha a családban egy fertőzött személy van, akkor a háztartásban egyszerre mindenki megbetegszik. Ezért kell az oltás, valamint ezért kell betartani a karantén intézkedéseket" - mondta Olga Jarmolenko, a Ternopil Megyei Állami Adminisztráció egészségügyi osztályának vezetője.
Ezenkívül a megyében még két gyermek kapta el a fertőzést.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke