Kaliforniában több mint 50 Celsius-fokot mértek tegnap. A szélsőséges forróságról az Országos Meteorológiai Szolgálat is beszámolt közösségi oldalán.
Az oldal azt írja, hogy tegnapi nap folyamán a kaliforniai Death Valley-ben, a stílszerűen elnevezett Furnace Creeknél (Kemence-völgy) lévő látogatóközpont melletti mérőállomáson 53,2 Celsius-fokot regisztrált az elhelyezett automata mérőállomás - írja az Origo.
Ez az 53,2 fok az idei legmagasabb mért hőmérséklet a Földön.
Ez mindössze 1,2 fokkal marad el az érvényben lévő hivatalos abszolút világrekordtól, amit tavaly augusztusban mértek ugyanitt.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke