Babják Zoltán polgármester közösségi oldalán hívta fel a Vérke-parti város lakosainak figyelmét az őket érintő fontosabb információkra.
A bejegyzésből megtudtuk, hogy a polgármester azt javasolja a beregszásziaknak, hogy szerezzék be az ahhoz szükséges engedélyeket,
hogy otthonaikat ráköthessék az újonnan kiépített vízvezetékhálózatokra és szennyvízelvezető rendszerekre.
A Sport, a Mihók és a Batthyány utcákról van szó.
Babják Zoltán kiemelte, hogy azok, akik élni szeretnének e lehetőséggel, forduljanak a Kárpátvíz Kft.-hez (B. Hmelnickij út 99., tel. 03141 42165).
A korábbi ügyfelek otthonait automatikusan rákötik majd az új hálózatokra.
"Ne feledkezzenek meg arról, hogy az aszfaltozás megkezdéséig kell beszerezni az engedélyeket, illetve elvégezni a bekötéssel kapcsolatos munkálatokat" - emelte ki városunk első embere.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.