Danilov bejelentette a Donbasszért vívott csata végének időpontját
Danilov bejelentette a Donbasszért vívott csata végének időpontját
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Moszkva nem mondott le arról, hogy Ukrajnát, mint államot és politikai vezetését megsemmisítse – jegyezte meg Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács vezetője.

Hirdetés

A Korrespondent.net Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkárának április 18-i bejelentésére hivatkozva közölte, hogy az orosz megszállók feladatul kapták,

hogy húsvét előtt – április 24-ig – érjék el Donyeck és Luhanszk megyék határait.

"Az Orosz Föderáció katonasága azt a feladatot kapta, hogy húsvétig foglalja el Donyeck és Luhanszk területeit, ezzel ajándékozva meg a Führerüket. Ez azonban nem fog sikerülni! A frontvonalbeli területek lakóit, ahol harcok folynak, evakuálni kell” – mondta.

Danilov szerint nem szabad alábecsülnünk az ellenséget, és azt feltételezni, hogy a háborút már megnyertük.

Hirdetés

Ukrajnát, mint államot és a politikai vezetésünket továbbra is meg akarják semmisíteni. Ezt a feladatot Putyin nem törölte - figyelmeztetett a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács vezetője.

A miniszter tanácsokat adott az Oroszország által megszállt ukrajnai területek mozgósított lakosainak is.

"Ha a megszállt területek lakosai harcolni kényszerülnek, meg kell adniuk magukat a hadseregünknek"

- mondta Danilov, és kifejezte aggodalmát, hogy az orosz hadsereg húsvétkor provokációkat fog elkövetni, és megpróbálja ezekért az ukrán fegyveres erőket hibáztatni.