Ukrajna határ menti régióiban szükségállapotot vezethetnek be a fehérorosz határon kialakult helyzet súlyosbodása esetén - jelentette be Denisz Monasztirszkij belügyminiszter az államhatár védelméről szóló tanácskozást követő tájékoztatón.
"Amint azt az RNBO (Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács) titkára elmondta, ezeknek az akcióknak különféle forgatókönyveik vannak,
s akár szükségállapotot is bevezethetnek ezeken a határ menti területeken"
- mondta Monasztirszkij, akit az Unian.net idéz.
Elmondása szerint jelenleg a Határőrség, a Nemzetőrség, az Országos Rendőrség erősítik a bevetési helyeket.
"Ők fogják védeni az államhatárunkat. Úgy látjuk, hogy szükség lesz rá" - mondta Monasztirszkij.
Ugyanakkor megjegyezte: nem tervezik bevonni a keleti és déli katonaságot a fehérorosz határ védelmére.
"Nem tervezünk erőket átirányítani Kelet- és Dél-Ukrajnából a határhoz. Minden, ami biztosított, az ott is marad, az emberek megmaradnak Ukrajna védelmére" - hangsúlyozta Monasztirszkij.
A miniszter azt is hozzátette, hogy a fő terv az államhatár kiépítése.
"Erről az RNBO hozott döntést. A 2022-es költségvetésben forrásokat különítenek el erre a célra. Ez a stratégiai célunk a következő 2 évre" - mondta a belügyminiszter.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.