Bekérette a Külügyminisztérium Kanada ukrajnai ideiglenes ügyvivőjét, amiért az észak-amerikai ország úgy döntött, hogy visszaadja Németországnak az Északi Áramlat-1 gázturbináját a felújítás után – számolt be hétfőn az rbc.ua hírportál a Külügyminisztérium sajtószolgálatára hivatkozva, írja a Karpat.in.ua.
A külügyi közlemény szerint „július 11-én Ukrajna Külügyminisztériumába kérették Kanada ideiglenes ukrajnai ügyvivőjét, akinek az ukrán fél csalódottságát fejezte ki a kanadai kormány azon döntésével kapcsolatban,
hogy engedélyezi a Siemens Energy Canada cég által megjavított Északi Áramlat-1 turbinák visszaadását Németországnak.”
Ezenkívül Ukrajna felszólította Kanadát, hogy vizsgálja felül ezt a döntést, amely a Külügyminisztérium szerint aláássa az euroatlanti egységet az Oroszországgal szembeni nemzetközi szankciórendszer alkalmazása terén. A Külügyminisztérium azt is hozzátette, hogy Kanadának ez a lépése lehetővé teszi Oroszország számára, hogy továbbra is hibrid fegyverként használja az energiát Európa ellen.
A Külügyminisztérium vasárnap közleményt adott ki, amely szerint Ukrajna csalódott Kanada azon döntése miatt, hogy visszaadja Németországnak a Siemens Canada cég által megjavított gázturbinákat az Északi Áramlat-1 vezetékhez, és kéri az ottawai kormányt a döntés törlésére. A Külügyminisztérium nyilatkozata szerint Ukrajna hálás Kanadának és Németországnak,
amiért számos súlyos szankciót vezetett be Oroszország ellen, hogy megállítsák az Ukrajna elleni agresszióját.
„Ugyanakkor a legújabb kanadai-német megállapodás és az annak alapján meghozott döntés kiszolgáltatja a szankciórendszert Oroszország szeszélyének. Ez a veszélyes precedens ellentétes a jogállamisággal, és egyetlen következménye lesz: erősíti Moszkvában büntetlenség érzését” – állt a közleményben.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.
Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).
Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.