Oroszország Ukrajna elleni háborúja végre véget vet az orosz birodalomnak, mely különálló országokra fog felbomlani.
Olekszij Reznyikov védelmi miniszter a The Sunday Times interjújában kifejtette, hogy szerinte az orosz birodalom különböző államokra esik szét – írja az RBC-Ukraine az interjúra hivatkozva.
Reznyikov biztos benne, hogy a következő néhány évben a szuverenitás iránti vágy megjelenik Oroszország területén.
"Az Orosz Föderáció úgy fejezi be életét, mint különböző országok - Tatársztán, Baskíria és hasonlók" - mondta.
Megjegyezte, hogy a demokratikus világ összefogott, hogy legyőzze Oroszországot.
"Bízunk benne, hogy egy Kreml-ellenes koalíció született. Partnereink Londonban, Washingtonban és más fővárosokban nemcsak pénzt fektetnek belénk, hanem népük reményét is, hogy a Kremlnek veszítenie kell. Ezt a háborút együtt kell megnyernünk” – mondta.
A védelmi miniszter hozzátette,
Putyinnak még a Magyarországgal és Kazahsztánnal kötött régi szövetségei is szétestek.
Így Kazahsztán elnöke, Kaszim‑Zsomart Tokajev megígérte, hogy támogatja az Oroszország elleni szankciókat.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke