Ukrajna szerint a következő 3-6 hét döntő jelentőségű lesz.
A Podrobnosti.ua közlése szerint Ukrajnának a következő 3-6 héten belül vissza kell vennie az Oroszország által elfoglalt területeket,
mielőtt ez sokkal nehezebbé válik.
Adam Smith képviselő, az amerikai képviselőház fegyveres szolgálatai bizottságának elnökének a szavai szerint az ukrán tisztviselők azt mondták, hogy békemegállapodást akarnak kötni az oroszokkal, de előbb vissza kell szerezniük azokat a területeket, amelyeket megszállók lefoglaltak.
A következő három-hat hét döntő jelentőségű.
Megjegyezte, ez az időszak fontos, mert a tél alacsony hőmérsékletével és brutális körülményeivel lelassitja a harci cselekményeket és a lemorzsolódásos háborúhoz vezet
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.