Ukrajnában 2022-ben a katonák fizetésének növelését tervezik. Az ehhez szükséges forrásokat a jövő évi költségvetésben rögzítik.
A kormány tervezi továbbá a fegyveres erők meglévő fegyverzetének korszerűsítését is.
Erről a Legfelső Tanács Nemzetbiztonsági, Védelmi és Hírszerző Bizottságának Állambiztonsági és Védelmi Albizottsága számolt be - írja az FBC.ua.
A katonák fizetését utoljára körülbelül két éve vizsgálták felül. Ugyanakkor sok képviselő úgy gondolja, hogy ezt minden évben meg kell tenni,
mert az országot védő emberek minden bizonnyal megérdemlik a munkájuk megfelelő értékelését,
hisz életüket és egészségüket kockáztatják a hazájukért.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke