/ Gazdaság
Ukrajnában megemelik a katonák fizetését
Ukrajnában megemelik a katonák fizetését
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában 2022-ben a katonák fizetésének növelését tervezik. Az ehhez szükséges forrásokat a jövő évi költségvetésben rögzítik.

Hirdetés

A kormány tervezi továbbá a fegyveres erők meglévő fegyverzetének korszerűsítését is.

Erről a Legfelső Tanács Nemzetbiztonsági, Védelmi és Hírszerző Bizottságának Állambiztonsági és Védelmi Albizottsága számolt be - írja az FBC.ua.

A katonák fizetését utoljára körülbelül két éve vizsgálták felül. Ugyanakkor sok képviselő úgy gondolja, hogy ezt minden évben meg kell tenni,

mert az országot védő emberek minden bizonnyal megérdemlik a munkájuk megfelelő értékelését,

hisz életüket és egészségüket kockáztatják a hazájukért.